הרחקת יונים

כולנו יודעים שבעיית יונים בבתים פרטיים ובבניינים רבי קומות, היא בעיה חמורה ביותר. לרוב הבעיה של קינון והימצאות היונים תתרכז באזור בו יתרכזו המרפסות ומסתורי הכביסה. איזור זה נחשב לאיזור קלאסי בו מקנננות יונים רבות, וזאת כמובן משום שהוא יהיה בדרך כלל איזור פתוח כלפי חוץ, מקורה ובנוסף גם מוגן משמש וגשם. היונים לרוב יצליחו לחדור למסתור הכביסה ולקנן על שולי המרפסות, ולאחר החדירה וקינון, יטילו ביצים ויגדלו גוזלים ודורות של צאצאים. כתוצאה מכך, אנשים מפסיקים להשתמש במרפסות וגם במסתורי הכביסות. גירוש היונים קשה מאד, כמעט בלתי אפשרי לבצע הרחקת יונים לאחר שהן הצליחו להתמקם פעם אחת ולקנן בהצלחה ובביטחון.

הרחקת יונים בבניינים

על מנת להצליח לבצע הרחקת יונים, יש צורך בשיתוף של כל דיירי הבניין ובביצוע חסימה לכל האיזורים בהם היונים יכולות לקנן ולגרום לנזקים נילווים כגון לכלוך, זוהמה ושאריות. במקומות בהם הן מצליחות לקנן ולנוח יש לשים חסימות, וכמובן למנוע לכלוך על ידי הצבת גגונים מעל מרפסות ודוקרנים על שולי המרפסת. אפשר גם לבצע התקנת רשתות למניעה של חדירת יונים לחדרי כביסה ולמסתורים וחורי איוורור וכדומה.
דיירי הבניין כולו יוכלו להשתתף בהרחקת יונים ובביצוע טיפול יסודי ומקיף לסילוק היונים. במידה ובסופו של דבר לא כל הדיירים בבניין או בבית המשותף ירצו להשתתף בתשלומים, תוכלו להתקין הגנה על השטחים הפרטיים שכם ולהתקין גגון נגד נזק במרפסת.

נמליץ לבצע טיפול מקיף להרחקת יונים בתחילת הבעיה, כמה שיותר מהר כשאתם רואים שיונים מתחילות להגיע בתדירות גבוה ולבנות קינים. ברגע שזוג יונים הצליח לבנות קן וגדל שם את צאצאיו בביטחון, הוא יחזור כל שנה ולעיתים אפילו פעמיים בשנה על מנת להטיל ביצים ולגדל צאצאים.

הרחקת יונים – לסיכום

נוכל להמליץ לכם לבצע טיפול להרחקת יונים מהבית שלכם, הן בית פרטי והן בניין משותף רב קומות, על מנת לחיות בצורה בריאה וטובה. את תתעצלו, תפנו ישר ומהר ככל האפשר על מנת להרחיק יונים, וכל זאת בדרך הומנית כמובן ללא גרימת נזק להן, כאב ומוות כמובן. במידה והיונים עדיין בתחילת דרכן, הרחקת יונים תהיה מהירה ביותר. במידה וזה "הסיבוב השני" שלהן באותו הבניין, הטיפול להרחקת יונים אמנם יהיה ארוך ומסובך יותר, אך זה שווה את המאמץ.


כתיבת תגובה

© D.M LTD

eXTReMe Tracker

אקסייל - בניית אתרים | אחסון אתרים | קידום אתרים
Design Theme by: D5 Creation